tel. do ostrzenia 668-479-108

 

Jako jedyni na południu Polski posiadamy profesjonalną maszynę Prosharp AS2001 Allpro do ostrzenia profesjonalnych łyżew figurowych oraz hokejowych. 

AS 2001 na przestrzeni lat zdobyła reputację profesjonalnej i precyzyjnej maszyny do  ostrzenia. Używana jest przez wiele drużyn hokejowych i graczy na całym świecie, m.in. reprezentacja Rosji, Szwecji i Szwajcarii a także seniorską reprezentacje Rosji w jeździe figurowej na czele z Jewgienij Pluszczenko 3 krotnym mistrzem świata i 7 krotnym mistrzem Europy.

AS 2001 to jedyna maszyna z funkcją profilowania płóz. Zawodowym graczom hokejowym umożliwia indywidualne profilowanie płóz w zależności od ich potrzeb.  Dzięki niej dopasujemy profil łyżwy do stylu i charakteru jazdy każdego z zawodników. Natomiast łyżwiarzom figurowym maszyna zapewnia, za pomocą specjalnych szablonów pełną ochronę ząbków i końcowej części płozy, a także  zachowanie profilu płozy, co uzyskuje się dzięki stałemu dociskowi tarczy w czasie cyklu ostrzenia.

Korzyści dla łyżwiarza:

 • Ta sama jakość ostrzenia za każdym razem.
 • Zwiększenie prędkości i poślizgu.
 • Doskonała przyczepność w szybkich zakrętach.
 • Profil ostrza pozostaje nienaruszony.
 • Nowość – możliwość  ostrzenia z Kanałem Z.

 

CENNIK OSTRZENIA 

 

 - PROFESJONALNE ŁYŻWY FIGUROWE  -              30 złotych

 - PROFESJONALNE ŁYŻWY HOKEJOWE -              30 złotych

 - PROFILOWANIE ŁYŻEW HOKEJOWYCH -           50 złotych

 - KANAŁ „Z” – NOWOŚĆ W ŁYŻWIARSTWIE -       40 złotych

 

Profilowanie to  metoda przekształcenia krzywizny płozy. Kształt płozy wpływa na wiele cech: równowagę, zdolność do szybkich zwrotów i skrętów, długi ślizg i szybszą jazdę.

Profilowanie stosuje się najczęściej w łyżwach hokejowych. Dzięki temu łyżwa jest szybsza bądź bardziej stabilna. Maszyna AS 2001 posiada specjalnie dopasowane szablony zarówno dla bramkarza, zawodnika z ataku czy obrony. Obecnie większość łyżew jest ukształtowana nieodpowiednio, wynikiem czego jest nadmierne zmęczenie łyżwiarza, ból oraz brak mocy i energii w czasie jazdy.  Profesjonalne profilowanie pomaga złagodzić te dolegliwości.

Profil płozy to wycinek okręgu (o podanej średnicy), który tworzy łuk płozy będą w stałym kontakcie z lodem. Często nowe płozy mają ukształtowane płozy na okręgu o promieniu  9-10 stóp (2,74-3,04 m).

Jeśli zmniejszymy rozmiar okręgu - na przykład do 7 stóp(2,13m)  – tworzą się bardziej zaokrąglone płozy, co pozwala zawodnikowi na znacznie łatwiejsze zwroty (mniej stali dotyka lodu). To również powoduje zmianę równowagi gracza, ponieważ jeździ na mniejszej powierzchni płozy.

Zwiększenie rozmiaru okręgu powoduje, że większa powierzchnia płozy jest w kontakcie z lodem i daje większą stabilność.  Duża powierzchnia jezdna płozy w połączeniu z odpowiednimi ostrzeniem zwiększa możliwości łyżwiarza. Dzięki niej będzie miał dłuższy i szybszy ślizg.

Właściwe profilowanie jest szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej nauką gry w hokeja. Właściwy profil płozy umożliwia szybsze postępy i nie spowoduje nabycia złych nawyków u młodych łyżwiarzy.

Przykład: jesteś początkującym łyżwiarzem, który chce największej stabilności, jak to tylko jest możliwe. Początkujący łyżwiarze, którzy nie posiadają odpowiedniego poczucia równowagi stoją w pozycji pionowej prawie na piętach. Jeśli użyjemy większego promienia okręgu do profilowania, a środek ciężkości przesuniemy do  przodu, tworzymy lepszą stabilność co pozwalają osiągnąć poprawną pozycję ugiętych kolan.

Bardziej doświadczeni łyżwiarze mogą chcieć mniejszego kontaktu płozy z lodem, aby lepiej kontrolować łyżwy. Równowaga nie jest już dla nich problemem. Zdolność do lepszego obracania i szybszych przyspieszeń sprawi, iż poprawią swoje wyniki.

Istnieje wiele korzyści, które możesz otrzymać z prawidłowego ostrzenia. Uczyni to znaczną różnicę w rozwijaniu twoich zdolności łyżwiarskich.

Korzyści:.

 • Łyżwy profilowane według indywidualnych preferencji łyżwiarza pozwalają na szybsze rozwijanie jego umiejętności.  
 • Profilowanie zmniejsza dodatkowe obciążenie fizyczne. Zapewnia lepszą równowagę, co zwiększa zwrotność i szybkość.
 • Profilowanie daje możliwość ułożenia ciała pod niższym kątem w celu poprawy zwrotności.

 

 

Kanał Z jest to nowa metoda ostrzenia łyżew opatentowana przez firmę Prosharp w Szwecji. Szerokość i głębokość tego kanału jest regulowana, aby dać różne poziomy przyczepności.

Zastosowanie Kanału Z powoduje, że mamy dwie płozy w jednej. Takie ostrzenie ma za zadanie  zwiększyć  przyczepność, kontrolę i prędkość. Przy wyborze rowka zwykle trzeba szukać kompromisu między dobrą przyczepnością  a długim ślizgiem. Przy wykorzystaniu Kanału Z dostaniesz obie te rzeczy  na raz! 

Dodatkowe wewnętrzne krawędzie zapewnią lepszą kontrolę  i przyczepność oraz umożliwią szybkie zmiany kierunku jazdy. Łyżwiarz  będzie zwinniejszy oraz bardziej pewny siebie  przy szybkich zmianach kierunku jazdy.  Pozwoli to na wykonywanie skomplikowanych  manewrów z całkowitym zaufaniem, że krawędzie płozy będą dobrze zagłębione w lodzie.

Nie ma mowy o upadku, łyżwy mają lepszą przyczepność.

Korzyści:

 • Lepsza przyczepność w szybkich zakrętach czy zwrotach
 • Lepsza wydajność  (mniej zużytej energii zawodnika)
 • Doskonała przyczepność i kontrola krawędzi.
 • Mniejsze tarcie dla lepszego poślizgu, efektywnej jazdy na łyżwach i większej prędkości.

Reklama

Dołącz do nas na Facebook

Licznik odwiedzin

1008625
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkich
49
67
238
3301
8485
16848
1008625
W ciągu 60 minut było: 3
Twoje IP: 44.211.31.134
Czas: 2024-07-23 15:42:27